Добре дошли в новия сайт на най-старото училище в община Костинброд и района - Първо ОУ "Васил Левски". Вече 20 години в политиката на І ОУ „В.Левски” е акцентирано върху Гражданското образование, чрез ФУЧ. И като такова е едно от първите училища в България, което подготвя не само знаещи ученици, а и граждани.
Училищната общност е обединена от ритуали, празници и символи. Символ на Първо ОУ „Васил Левски“ е петлето вградено в емблемата на училището и в знамето. С цвета на знамето са и представителните шалчета и униформите на учениците, както и задължителния дрескод на учителите. Уникален е химна на училището, създаден от учителя по музика („Училище с нищо несравнимо...“).
Това, което наистина прави училището уникално, е, че много преди задължителната ритуализация на училищния живот, то си има свое знаме, изработено по проект на ученици и художници, ушито със средства на родителите.















